از این 5 روش تمیز کردن کابینت بدون آسیب و زنگ زدگی و خش استفاده کنید
سپتامبر 24, 2019 0

با این 5 روش کابینت آشپزخانه خود را تمیز نگه دارید و راحت کار کنید

یکی از اصول مهم برای هر آشپزخانه و با هرطرح و دیزاینی، مسئله نظافت و تمیز کردن کابینت ها می باشد. متریال و جنس برخی از انواع کابینت ها بگونه ای است که نیازمند تمیز کردن بیشتری هستند و نیز بعضی دیگر از انواع کابینت نیز کمتر لکه ها و ذرات گردو غبار و کثیفی را نمایان می کنند و به راحتی قابل نظافت می باشند. در هر صورت برای حفظ زیبایی و نگهداری از کابینت ها و نیز رعایت نظافت منزل، تمیز کردن کابینت ها و فضای آشپزخانه از اهمیت بالایی برخوردار است. در ادامه به نحوه تمیز کردن کابینت ها و روش هایی که برای این کار وجود دارد خواهیم پرداخت.

مواد و لوازم شستشوی کابینت آشپزخانه
مواد و ابزار های لازم برای تمیز کردن کابینت آشپزخانه/photo by Nora Akbari

ساده ترین و عمومی ترین شیوه های تمیز کردن کابینت

اگر شما جزء آندسته از افرادی هستید که دیر به دیر به نظافت کابینت ها و آشپزخانه خود می پردازید که مسلمأ برای انجام این کار به محلول ها و مواد پاک کننده قوی نیاز خواهید داشت اما در صورتی که سعی می کنید هر چند روز یکبار و یا بصورت هفتگی به نظافت کابینت های آشپزخانه خود بپردازید چندان نیازمند استفاده از تمیزکننده های قوی نخواهید داشت چرا که ذرات و چربی ها به کابینت ها نفوذ نکرده و می توان با روش های ساده و کاربردی مانند موارد زیر، آنها را براحتی تمیز نمود:

برداشتن خط و خش از روی کابینت
از بین بردن خط و خش از روی کابینت آشپزخانه / graphic design S.Akbari

استفاده از دستمال نانو و آب گرم برای نظافت کابینت

دستمال های نرم و نخی یکی از بهترین گزینه ها برای تمیز کردن سطح کابینت های آشپزخانه می باشند. در این میان امروزه دستمال هایی به بازار عرضه شده اند به نام دستمال نانو که با توجه به عدم پرزدهی و نرمی زیاد، برای تمیز کردن کابینت ها بسیار مناسب به نظر می رسند. برای این کار کافی است دستمال را با آب گرم خیس کرده و روی سطح کابینت ها بکشید. در صورتی که این کار به صورت مداوم انجام دهید، هیچگاه برای تمیز کردن کابینت های خود به شوینده های قوی نیاز پیدا نکرده و کابینت های شما همیشه براق و تمیز باشند.

استفاده از محلول های تمیز کننده خانگی

معمولا در هر خانه ای، روش هایی ابداعی برای تمیزکاری کابینت ها وجود داشته است که تا حدود زیادی کاربردی و موثر شناخته شده اند. یکی از این روش ها، تهیه محلول های شوینده خانگی می باشد. از گذشته تا کنون از محلول سرکه و جوش شیرین برای مصارف مختلف نظافتی و زدودن جرم مورد استفاده بوده است و در واقع یکی از بهترین روش ها برای چربی زدایی محسوب می شود. برای انجام این کار لازم است که یک قاشق جوش شیرین را با یک لیوان سرکه و آب گرم مخلوط کرده سپس با استفاده از یک دستمال نرم نخی این محلول را بر روی سطح کابینت کشیده و به این صورت شاهد کابینت هایی تمیز و برق خواهید بود. این محلول هیچگونه آسیبی به کابینت های شما وارد نکرده اما بهتر است این کار را هر ده روز یا دو هفته یکبار انجام دهید.

استفاده از آب گرم و شوینده های خانگی

استفاده از شوینده های خانگی مانند مایع ظرفشویی، پودر ماشین و یا صابون به همراه آب گرم و دستمال نرم و بدون پرز، برای تمیز کردن سطح کابینت های آشپزخانه، کاملا بدون ضرر می باشد. برای این کار فقط باید مقدار کمی از این شوینده ها را در دو لیوان آب گرم مخلوط کرده و با استفاده از دستمال، سطوح کابینت های خود را تمیز کنید. و پس از آن با استفاده از یک دستمال تمیز و خشک، کابینت ها را پاک کنید. توجه داشته باشید که از محلول های اسیدی مانند وایتکس یا جرم گیر به هیچ عنوان جهت تمیز کردن کابینت ها استفاده نکنید. مواد اسیدی مانند مایع سفید کننده و جرم گیر، به جنس کابینت شما از هر نوعی که باشد، آسیب رسانده و باعث از بین رفتن رنگ انها و کاهش عمر کابینت خواهد شد.

استفاده از اسپری های تمیزکننده برای کابینت

برخی از اسپری های تمیز کننده در بازار موجود هستند که دارای کاربرد چند منظوره می باشند. با تهیه این اسپری ها نیز می توان کابینت هایتان را تمیز کرده و لکه های چربی سطح آنها را پاک کنید. ابتدا چند پاف از اسپری را روی کابینت زده و پس از چند دقیقه با یک دستمال نرم و تمیز، پاک کنید.

نحوه تمیز کردن انواع کابینت


برای سفارش انواع کابینت آشپزخانه با ما در تماس باشید، نمونه های خارجی قابل اجرا هستند همین طور تعمیرات اساسی کابینت انجام می شود، شماره تماس ۶۶۱۲۹۵۰۱

روش تمیز کردن کابینت فلزی و چوبی
روش تمیز کردن کابینت فلزی و چوبی بدون زنگ زدگی و باد کردن چوب و روکش/photo by j.j.melissa

1- کابینت فلزی: تمیز کردن کابینت های فلزی بسیار ساده و آسان است. تمام مواردی که در بالا به آن اشاره شده به غیر از جوش شیرین برای نظافت و پاک کردن کابینت های فلزی مناسب می باشند.

2- کابینت چوبی: برای تمیز کردن کابینت چوبی، استفاده از جوش شیرین بسیار مناسب و کاربردی می باشد. برای پاک کردن سخت ترین لکه های چربی از سطح کابینت های چوبی، کافی است خمیری از آب و جوش شیرین تهیه کرده و با کمک دستمال بر روی لکه ها بکشید و با دستمال دیگر خشک کنید.

3- کابینت ام دی اف: برای تمیز کردن کابینت های ام دی اف، استفاده از محلول آب گرم و سرکه و جوش شیرین و یا محلول شوینده و آب گرم، بسیار مناسب می باشد. تنها کافی است پس از تهیه یکی از محلول هایی که گفتیم، با کمک یک دستمال نرم یا اسفنج، بر روی سطح کابینت های ام دی اف بکشید و سپس با کمک دستمال تمیز پاک کنید. به هیچ عنوان از محلول های سفید کننده و اسیدی استفاده نکنید.

4- کابینت های براق مانند هایگلاس: برای پاک کردن ذرات گرد و غبار و چربی از روی کابینت های براق مانند هایگلاس، ابتدا با استفاده از یک حوله نرم یا یک قلم مخصوص گردگیری سطح آنها را تمیز کرده سپس با استفاده از ترکیب آب گرم و یک شوینده مانند مایع ظرفشویی یا شامپو فرش توسط یک دستمال نرم، تمام سطح این کابینت ها را پاک کرده و پس از آن برای برطرف کردن مایع شوینده باقیمانده بر سطح کابینت، با کمک یک دستمال و ظرف آب گرم، مجدد سطح کابینت را تمیز کنید. رد آب بر روی کابینت های براق باقی می ماند، لازم است توسط یک دستمال خشک کابینت ها را خشک نمایید.


منابع:

حراج لوازم جانبی آشپزخانه | فروش لوازم جانبی کابینت آشپزخانه در دفتر تا 50 درصد تخفیف

Instagram

Instagram has returned invalid data.
Call Now Buttonتلفن: ۶۶۱۲۹۵۰۱