برای خانه های کوچک و نقلی و آپارتمان تا چقدر قیمت و هزینه کابینت، مقرون به صرفه است؟
جولای 24, 2019 0

برای خانه های کوچک و نقلی و آپارتمان ها تا چقدر قیمت و هزینه کابینت، مقرون به صرفه است؟

در زندگی های امروزی و با توجه به افزایش جمعیت و وضعیت مسکن و رشد بی سابقه قیمت زمین، اغلب خانه ها در متراژ کم و آپارتمانی ساخته می شوند. اما در تمام این خانه های نقلی و کوچک، حتما بخشی را حتی کوچک با قیمت و هزینه کابینت به صرفه، به عنوان آشپزخانه در نظر می گیرند. شاید با خود فکر کنید که طراحی دکوراسیون و بخصوص کابینت های آشپزخانه در محیط های کوچک ممکن نبوده و نمی تواند ظاهر زیبایی داشته باشد. بخشی از این تصور تا حدودی می تواند درست باشد و آن زمانی است که از کابینت ها و رنگ و طرحی استفاده شود که هیچ تناسبی با فضای کوچک آشپزخانه نداشته و نوع رنگی که در آن استفاده می شود باعث کوچکتر به نظر رسیدن آن شود. اما در صورتی که با قواعد طراحی دکوراسیون منازل و آشپزخانه های کوچک آشنا باشید خواهید دید که زندگی در خانه های کوچک نمی تواند مانع از داشتن یک دکوراسیون شیک و ایده آل در تمام نقاط ساختمان و بخصوص آشپزخانه باشد.

نقش کابینت در آشپزخانه های کوچک

بار اصلی دکوراسیون در آشپزخانه های کوچک بر روی کابینت ها می باشد. مرتب بودن آشپزخانه و فضای کاربردی آن به انتخاب طرح کابینت آشپزخانه بستگی زیادی دارد. همچنین طراحی کابینت ها باید به گونه ای باشد که از کمترین فضا، بتوان بیشترین استفاده را داشت. کابینت های مدرن و جادار در آشپزخانه های کوچک بسیار موثر هستند.

نحوه طراحی کابینت های آشپزخانه های کوچک

اولین قدم و مهم ترین کار برای طراحی دکوراسیون و کابینت های آشپزخانه های نقلی، اندازه گیری و تخمین فضایی است که در اختیار داریم. در این آشپزخانه ها می بایست تا جای ممکن از وسایل و بخش های غیر ضروری خودداری کرد. برای طراحی کابینت ها در این طور فضاها بهتر است از سبک های مدرن و ساده با خطوط صاف استفاده شود. در آشپزخانه های کوچک می توان علاوه بر ساخت و نصب کابینت، در بخش هایی نیز، از شلف ها و قفسه ها استفاده کرد. این کار علاوه بر اینکه به ذخیره سازی فضا در محیط های کوچک کمک می کند، باعث ایجاد فضایی باز و آزاد خواهد شد و همچنین بسیار مقرون به صرفه بوده و از هزینه اضافی جهت ساخت کابینت جلوگیری می کند. استفاده از کابینت های رنگ روشن در این آشپزخانه ها، به شدت توصیه می شود چراکه باعث می شود فضای آشپزخانه دلبازتر به نظر برسد.

قیمت و هزینه کابینت در آشپزخانه های کوچک می تواند حتی با بهترین متریال ها بسیار کمتر از آنچه که مورد انتظار شماست درآید. شاید همیشه در ذهن همه ما اینگونه بوده است که هزینه های کابینت با این قیمت های بالای مواد اولیه اینقدر زیاد است که مجبور هستیم از رویا ها و خواسته های خود برای آشپزخانه بکاهیم، اما واقعیت این است که یک تیم حرفه ای مثل امپریال کابینت با تجربه ای که دارد می تواند این هزینه ها را به اندازه بسیار زیاد را به هزینه های معقول و قابل اجرا تبدیل کنند، بدون اینکه کیفیت کار و پروژه را بکاهند، در اصل با ساختن خیلی از موارد مورد نیاز برای کابینت در کارخانه خود امپریال، در نهایت هزینه ها به قدری کاهش می یابد که کل پروژه به صرفه ترین حالت ممکن را داشته باشد.

هزینه ساخت کابینت در آشپزخانه های کوچک

اصول کلی برای طراحی کابینت ها در آشپزخانه منازل و آپارتمان های کوچک، در استفاده بهینه از کمترین فضا خلاصه می شود. به صورتی که علاوه بر ایجاد فضای لازم جهت وسایل آشپزخانه، بتوان فضای کار در آشپزخانه را نیز فراهم نمود. از مزایای طراحی دکوراسیون آشپزخانه های نقلی، علاوه بر در دسترس بودن تمام ابزار و لوازم مورد نیاز در هنگام کار در آشپزخانه، مقرون به صرفه بودن تهیه کابینت های دلخواه و استفاده از هر نوع متریال مد نظر می باشد. در این نوع آشپزخانه ها، نیازی نیست بخاطر هزینه زیاد ساخت و نصب کابینت، از طرح و جنس مورد علاقه خود صرف نظر کنید بلکه بخاطر فضای کمی که در اختیار دارید می توانید از بهترین متریال جهت ساخت کابینت های آشپزخانه خود و با حداقل هزینه استفاده کنید. همچنین سعی کنید برای جا دادن لوازم خود از قفسه ها و شلف ها نیز استفاده نمایید. این کار علاوه بر اینکه از تعداد کابینت ها و کمدهای آشپزخانه کم کرده و از صرف هزینه های اضافی جلوگیری می کند، مانع از شلوغ دیده شدن آشپزخانه نیز خواهد شد.

مدل کابینت در آشپزخانه های کوچک

انتخاب صحیح مدل کابینت ها در دکوراسیون آشپزخانه های کوچک بسیار مهم است. بهتر است تا جایی که امکان دارد از فضای در دسترس، استفاده اصولی داشته باشید. جنس کابینت آشپزخانه را از مواد اولیه مقاوم و با دوام انتخاب نموده تا در صورت وجود رطوبت در آشپزخانه دچار پوسیدگی نشوند و مجبور به صرف هزینه جهت تعمیر و یا خرید دوباره کابینت نباشید.

همانطور که قبلا گفته شد، برای آشپزخانه های کوچک استفاده از سبک مدرن و ساده در بزرگ تر دیده شدن فضا بسیار موثر است و انواع کابینت های آشپزخانه را با طراحی های جدید می توان برای فضاهای کوچک استفاده کرد. بهتر است در انتخاب کابینت برای آشپزخانه کوچک خود، به کاربردی بودن آنها دقت کنید و کابینت هایی که دارای قفسه های جادار و کشوهای بیشتری است را انتخاب نمایید. در این محیط های کوچک سعی کنید از فضای عمودی بیشتر استفاده نموده و کابینت های دیواری را تا سقف ادامه دهید و در قفسه های آنها ظروف و لوازمی را که کمتر کاربرد دارند، نگهداری کنید.

انتخاب صحیح کابینت برای آشپزخانه آپارتمان امروزی

اگر آشپزخانه شما دارای زاویه و شکست بوده و یا اینکه سقف آن کوتاه تر از معمول است، پیشنهاد می شود کابینت های دیواری را حذف نموده و تنها از چند قفسه بدون درب استفاده کنید. در ضمن، استفاده از کابینت های دیواری تا سقف، تنها به شرط بلند بودن سقف توصیه می شود.


بهترین متریال برای کابینت های آشپزخانه خای کوچک

برای آشپزخانه هایی با متراژ کم استفاده از کابینت های هایگلاس بهترین انتخاب می باشد. این کابینت ها از جنس ام دی اف و با روکش پلکسی گلاس تهیه شده است. روکش پلکسی گلاس یک نوع پلاستیک فشرده، براق و گران قیمت است. البته برای تهیه کابینت های هایگلاس تنها بخش بیرونی و نمای کابینت را روکش می کنند و بخش های دیگر از روکشی ارزان تر پوشیده می شود.

کابینت های هایگلاس به دلیل روکش براق آنها، دارای ظاهری شفاف بوده که نور را بازتاب داده و باعث می شود محیط و فضای آشپزخانه بسیار بزرگ تر و دلباز تر به نظر برسد. به همین دلیل این نوع کابینت ها برای استفاده در آشپزخانه های کوچک مناسب به نظر می رسند. این کابینت ها از نظر هزینه و قیمت در رده متوسط و مقرون به صرفه به شمار می روند و به دلیل تنوع زیاد طرح و رنگ، می توان از آنها برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه های کوچک و بزرگ استفاده نمود.

 

منابع:

حراج لوازم جانبی آشپزخانه | فروش لوازم جانبی کابینت آشپزخانه در دفتر تا 50 درصد تخفیف

Instagram

Instagram has returned invalid data.
Call Now Buttonتلفن: ۶۶۱۲۹۵۰۱