نحوه محاسبه قیمت کابینت چیست و چطور طراحی سه بعدی می شود؟
می 2, 2021 0

نحوه محاسبه قیمت کابینت چیست و چطور طراحی سه بعدی می شود؟

یکی از بخش های هر ساختمان که در هنگام طراحی دکوراسیون از اهمیت بالایی برخوردار است آشپزخانه می باشد و مهمترین بخش برای طراحی دکور آشپزخانه، طراحی کابینت های آن است. داشتن اطلاعات کافی در مورد مواد اولیه و روش های ساخت و اجرای آن و نیز اطلاع از هزینه و مقایسه آن با بودجه در نظر گرفته شده، در پیاده ساختن طرح مورد نظر بسیار موثر خواهد بود.

در هنگام تصمیم گیری برای ساخت کابینت، بحث بودجه و قیمت ساخت، مسئله ای تعیین کننده و موثر در انتخاب می باشد و نحوه محاسبه متراژ و قیمت کابینت برای شما یک چالش اساسی محسوب می شود. اغلب سازندگان کابینت های آشپزخانه در هنگام صحبت با مشتریان خود، قیمت ها را به صورت متری اعلام می کنند که این امر کاملا اشتباه است و روش مناسبی جهت محاسبه قیمت کابینت نیست چراکه جزئیات فراوانی در قیمت کابینت ها تاثیرگذار بوده و همین موضوع سبب می شود قیمت اولیه با قیمت نهایی اختلاف زیادی داشته و در نهایت ممکن است باعث دلخوری و بروز اختلاف میان سازنده و سفارش دهنده گردد. در ادامه اطلاعات لازم جهت محاسبه صحیح قیمت کابینت را ارائه خواهیم داد تا در صورت لزوم با آگاهی کامل از نحوه محاسبه و قیمت، اقدام به سفارش ساخت کابینت نمایید.

نحوه محاسبه متراژ کابینت

نحوه محاسبه متراژ کابینت به روش های متفاوتی توسط کابینت سازها صورت می گیرد اما بطور کلی یک متر کابینت شامل یک متر طول کابینت زمینی به عمق 55 سانتی متر و یک متر طول کابینت دیواری به عمق 30 سانتی متر می باشد اما از آنجاییکه متراژ کابینت های دیواری و زمینی یکسان نبوده مقدار هرکدام از آنها به شکل مجزا محاسبه خواهد شد. به این صورت که ارزش کابینت های زمینی، 60 درصد و کابینت های دیواری 40 درصد از یک متر محاسبه می گردد. مثلا اگر در یک آشپزخانه 5 متر طول کابینت زمینی و 4 متر طول کابینت دیواری اندازه گیری شود، متراژ کلی برای محاسبه قیمت کابینت های این آشپزخانه 4.6 متر می باشد.

نحوه محاسبه قیمت کابینت

5 متر طول کابینت های زمینی با محاسبه مقدار سهم 60 درصد، 3 متر کابینت و 4 متر طول کابینت های دیواری با محاسبه مقدار سهم 40 درصد، 1.6 متر کابینت می گردد که مجموع آنها 4.6 متر کابینت محاسبه خواهد شد. سپس با توجه به قیمتی که از جانب کابینت ساز اعلام می شود می توان بسادگی قیمت های نهایی را برآورد نمود. اگر در مثال فوق قیمت هر متر کابینت را 600 هزار تومان در نظر بگیریم، قیمت نهایی برای ساخت کابینت، 2 میلیون و 760 هزار تومان خواهد شد که البته چیزی حدود 15 درصد نیز به عنوان هزینه حمل و نقل و نصب نیز به مبلغ افزوده می شود.

نکات مهم در هنگام اندازه گیری متراژ کابینت

1- معمولا در هنگام محاسبه، ارتفاع دیواری را از کابینت ساز سوال کنید چراکه ممکن است به دلیل ارتفاع 90 سانتی متری کابینت های دیواری، مقدار سهم آنها بجای 40 درصد، 60 درصد محاسبه شود که در اینصورت قیمت نهایی حدود 20 درصد بیشتر خواهد شد.

2- متراژ اندازه گیری شده برای کابینت های زمینی و دیواری می بایست دقیقأ به اندازه کابینت های تولید شده باشد. مثلا دقت کنید که فضاهای خالی مانند جای یخچال، ماشین لباسشویی و ظرفشویی جزء متراژ کابینت ها، محاسبه نشود و تنها صفحه روی کابینت در محل قرار گیری ماشین لباسشویی و ظرفشویی و نیز کابینت های دیواری بالای یخچال، قابل اندازه گیری و محاسبه می باشند.

درب نما چیست؟

بدنه داخلی اغلب کابینت ها با ورق های سفید پوشیده می شود تا در هنگام استفاده و بوسیله بازتاب نور، داخل کابینت روشن شده و به این شکل، یک جلوه زیبا و منظم را ایجاد می نماید. این ورق های سفید تنها در کابینت هایی استفاده می شوند که از بیرون قابل مشاهده باشند و می بایست از درب نماهای رنگی برای زیبایی و نمای کلی کار استفاده شود. برخی از کابینت سازها این درب نماها را بصورت عددی و برخی دیگر بصورت متری محاسبه می کنند.

طراحی سه بعدی کابینت های آشپزخانه

معمولا قبل از خرید و سفارش کابینت، خریداران علاقمند هستند که طراحی سه بعدی کابینت های خود را مشاهده کنند از این رو سعی می کنند طرح مورد نظر خود را از اینترنت و فضای مجازی پیدا کرده و از آن برای کابینت های خود، کپی برداری کنند. حتی برخی از کابینت سازان با کمک افراد آشنا به طراحی، از طرح های آماده برای مشتریان خود استفاده می کنند. اما باید گفت که امروزه با وجود طرح های متنوع کابینت نمی توان از طریق عکس و طرح های آماده اینترنتی و یا با طراحی های آماتور و چسباندن باکس ها و ایجاد درب های رنگی روی آنها، رضایت مشتریان خود را به دست آورد بلکه می بایست با استفاده از نرم افزارهای طراحی سه بعدی، طراحی های حرفه ای متناسب با رنگ و دکوراسیون و فضای آشپزخانه را انجام داد تا به این طریق بتوان جلوه ای زیبا و چشم نواز به منزل و آشپزخانه بخشید.

نحوه انجام طراحی سه بعدی کابینت

افرادی که قصد سفارش و خرید کابینت را دارند با کمک کارشناسان طراحی قبل از خرید، اقدام به بررسی فضای اجرایی کابینت ها در آشپزخانه نموده و با در نظر گرفتن نظر و سلیقه مشتری و تناسب با دکوراسیون و رنگ آشپزخانه، یک طراحی پیش فرض و اولیه را انجام می دهند که این طرح مجددأ با اعمال تغییرات و پس از تایید نهایی مشتری به صورت یک طرح سه بعدی برای مرحله ساخت و اجرا آماده می شود. با استفاده از این روش، شما به عنوان یک خریدار می توانید سبک کابینت و متریال مورد نظر خود را به طراحان حرفه ای در این امر بیان کرده و آشپزخانه خود را قبل از ساخت و نصب کابینت مشاهده کنید. این طراحی ها در اندازه های دقیق صورت گرفته و این امکان را به شما می دهد که بتوانید رنگ دلخواه و متناسب با فضای آشپزخانه خود را انتخاب نموده و نمای کلی کار را قبل از اجرا بررسی کنید.

 

حراج لوازم جانبی آشپزخانه | فروش لوازم جانبی کابینت آشپزخانه در دفتر تا 50 درصد تخفیف

Instagram

Unable to communicate with Instagram.
Call Now Buttonتلفن: ۶۶۱۲۹۵۰۱