طرح ویژه یونیت آشپزخانه

طراحی دکوراسیون آشپزخانه از دیرباز تا کنون بسیار تغییر یافته است. در گذشته های نه چندان دور، آشپزخانه در محلی مجزا ساخته میشد که تاثیر چندانی در زیبایی و دکوراسیون منزل نداشت. اما امروزه با پیشرفت مد و لوازم بسیار شیک در این عرصه، آشپزخانه به قلب تپنده منزل تبدیل شده است و بار قسمت عمده ای از دکوراسیون را به دوش میکشد. به همین دلیل، افراد در تلاش اند تا با زیباتر جلوه دادن این مکان، فضایی دلنشین و در عین حال کاربردی، برای خانه خود فراهم آورند. یقینا انتخاب صحیح تجهیزات و لوازم لوکس، گامی بزرگ در این راستا محسوب می شود. همان طور که میدانید، کابینت ها در نمای کلی آشپزخانه بسیار تاثیر گذار هستند و نماد اصلی در سبک تولید آن می باشند. با ما همراه باشید تا در ادامه مطلب شما را با انواع یونیت و کاربرد های بیشتر آشنا کنیم.

یونیت کابینت آشپزخانه چیست؟

به محفظه ای که از هر طرف دارای بدنه، سقف، کف و درب است “یونیت” گفته می شود. عموما درون این محفظه با قفسه های ثابت یا متحرک، برای قرار گیری لوازم آشپزخانه، پوشیده شده است. یونیت در انواع مختلف ویترین، کشو دار، درب ریلی و… تولید می شوند که دارای کاربرد های متفاوتی هستند.

یونیت کابینت آشپزخانه چیست؟

یونیت کابینت آشپزخانه چیست؟

به محفظه ای که از هر طرف دارای بدنه، سقف، کف و درب است “یونیت” گفته می شود. عموما درون این محفظه با قفسه های ثابت یا متحرک، برای قرار گیری لوازم آشپزخانه، پوشیده شده است. یونیت در انواع مختلف ویترین، کشو دار، درب ریلی و… تولید می شوند که دارای کاربرد های متفاوتی هستند.

قیمت یونتیت آشپزخانه خارجی 2019

مدل های مختلف یونیت آشپزخانه

تنوع سبک و کارایی در یونیت بسیار زیاد است. اغلب از تمامی این مدل ها در طراحی آشپزخانه بهره می گیرند. بسیاری از کاربران از این یونیت ها بیشتر از خود کابینت ها استفاده می کنند و به مرور به ابزاری تبدیل می شوند که کار در آشپزخانه را برای شما ساده می کند و به فعالیت های شما در آشپزخانه سرعت می بخشد.

علاوه بر موارد ذکر شده، یونیت های جانبی نیز برای آویز گیلاس، جای دستمال رومیزی و تخت گوشت، سبد بار در انواع فلزی- چوبی و شیشه ای،  آویز های بیرونی و درونی کابینت و اکسسوری هایی از این قبیل نیز در یونیت آشپزخانه کاربرد دارند که بنا به درخواست افراد ساخته و نصب می شوند.

انواع یونیت های کابینت قابل استفاده در آشپزخانه

 • یونیت دیواری
 • یونیت زمینی
 • یونیت ایستاده
 • یونیت نیمه ایستاده
 • یونیت ویترین
 • یونیت قفسه
 • یونیت لوازم توکار
 • یونیت لوازم داخلی

کابینت یونیت دیواری: به کابینتی که هیچگونه اتصالی به زمین نداشته و کاملا بر روی دیوار نصب می شوند “یونیت دیواری” می گویند. این دسته از یونیت ها دارای چندین طبقه مجزا برای نگهداری ملزومات آشپزخانه می باشد.

کابینت یونیت زمینی: به کابینتی اطلاق می شود که پایه یا کف آن بر روی زمین قرار داشته و توسط صفحه رویی کابینت پوشیده می شوند. این یونیت در انواع درب دار، کشو دار یا ترکیبی از این دو ساخته می شود.

یونیت آشپزخانه ایستاده: به کمدی که ارتفاع آن با قسمت های بالایی یونیت دیواری برابری می کند و کف یا پایه آن بر روی زمین قرار دارد “یونیت ایستاده” می گویند.

یونیت نیمه ایستاده در آشپزخانه: به کابینتی که کف یا پایه آن بر روی زمین بوده و ارتفاعی مابین کابینت زمینی و دیواری دارد، و سطح رویی اش بلا استفاده است ” یونیت نیمه ایستاده” می گویند.

یونیت ویترین: به کابینتی که درون آن در حداقل یک وجه قابل مشاهده است ” یونیت ویترین” می گویند. این بخش نیز از چندین طبقه تشکیل شده است.

یونیت قفسه: به یونیتی که دارای بدنه، سقف و کف است ” یونیت قفسه” می گویند. در این بخش استفاده از طبقات ثابت و متحرک به چشم می خورد.

یونیت لوازم توکار: به یونیتی گفته می شود که لوازم گازسوز توکار مانند: اجاق گاز، فر، هود و… در آن جای می گیرند. پایبندی به اصول طراحی صحیح و ایجاد انشعابات ایمن، دستور کار یونیت هایی از این قبیل می باشد.

یونیت لوازم داخلی: به قسمت هایی که برای قرار گیری آبچکان، سبد پیاز و سیب زمینی، سبد سوپر مارکت، سطل زباله، جای قاشق و چنگال و … تعبیه شده اند ” یونیت لوازم داخلی” گفته می شود.

 • طراحی یونیت آشپزخانه
 • مزایای یونیت آشپزخانه

جزییات طراحی یونیت آشپزخانه

به منظور افزایش کاربرد یونیت های آشپزخانه، قسمت های ویژه ای برای طراحی در نظر گرفته شده است، که متاسفانه برخی از تولیدی ها، نسبت به این آپشن ها بی اعتنا هستند. در ادامه استاندارد های ساخت یونیت منحصر به فرد برای شما بازگو خواهد شد:

 1. در ساخت کابینت هایی که دارای درب لولایی هستند، به منظور جداسازی محفظه درون کابینت، یک طبقه به آن اضافه می شود که آن را به دو بخش مساوی تقسیم می کند. در صورت تغییر ارتفاع و یا تعدد طبقات، در دسترسی به لوازم و استفاده از آن با مشکل مواجه خواهید شد.
 2. به طور معمول، طبق تعرفه مصوب، بزرگی هر عدد کابینت، باید برابر با سه الی چهار یونیت در نظر گرفته شود. لازم به ذکر است که نوع دوم از هزینه بیشتری برخوردار است.
 3. کابینت زیر سینک ظرفشویی، به دلیل وجود انشعابات آب و فاضلاب، میبایست به صورت درب دار تولید شود.
 4. ریل هایی که برای جدا سازی یونیت ها در نظر گرفته می شود، به منظور سهولت کار و جلوه ای ساده و زیبا، اغلب به صورت لمسی و با کوچکترین فشاری، باز یا بسته می شوند.
 5. عمدتا در زیر یا کنار اجاق گاز، به منظور بالا رفتن سرعت عمل و نظم دهی به اطراف این مکان، کشو (یا کشو هایی) برای قرار دادن ادویه جات، قاشق ها و موارد پرکاربرد دیگر تعبیه می شود.
 6. به منظور جلوگیری از خم شدن مداوم برای برداشتن ظروف مورد نظر از کابینت، استفاده از کشو های بزرگ و مقاوم در آشپزخانه می تواند برای شما از کارایی چشمگیری برخوردار باشد.

مزایای استفاده از یونیت ها در آشپزخانه

مسلما کاربرد های بسیار یونیت در آشپزخانه بر کسی پوشیده نیست. اما در این بخش به طور مفصل درباره کاربرد انواع یونیت های مختلف و مزایای آن ها توضیح خواهیم داد.

 • با استفاده از یونیت های متنوع در آشپزخانه های کوچک، می توانید از فضایی حداکثری برای نگهداری لوازم خود بهره مند شوید.
 • امکان استفاده از کمترین فضاهای موجود در آشپزخانه، مانند فضای باریک مابین کابینت ها، برای شما میسر خواهد شد.
 • جلوه ای خاص و دسترسی آسان به وسایل مورد نیاز، صرف کمترین زمان را در پی داشته و سرعت عمل شما را افزایش خواهد داد.
 • با بهره گیری از یونیت آبچکان، نظمی خاص به این بخش از آشپزخانه بخشیده و با قرار دادن ظروف در این قسمت، از شلوغ شدن بیش از حد اطراف سینک ظرفشویی جلوگیری خواهید کرد.
 • یونیت های ویترین و قفسه، امکان دیزاین دکور آشپزخانه با انواع سلیقه ها و سبک های متنوع را برای شما به ارمغان آورده اند و نمایی جذاب را برای محیط خانه، تداعی می کنند.

لیست قیمت کابینت آشپزخانه || تاریخ 22/بهمن ماه/1399

کابینت تمام mdf هر متر 1.800.000 تومان
کابینت های گلس ایرانی AGT هر متر 2.000.000 تومان
کابینت های گلس ایرانی درجه یک سی تک هر متر 2.300.000 تومان
کابینت های گلس ترک ییلدیز هر متر 2.600.000 تومان
قیمت کابینت ممبران  هر متر 2.850.000 تومان

قیمت محصولات دکوراسیون چوبی

قیمت ساخت کمد دیواری سفارشی از جنس MDF به همراه یونیت درجه یک مات  از هر متر مربع 1.700.000 تومان
قیمت ساخت کمد دیواری سفارشی از جنس MDF به همراه یونیت درجه یک براق از هر متر مربع 2.000.000 تومان
توضیحات:


 1. لطفا حتما پیش از ثبت سفارش آنلاین از قیمت های به روز کابینت با تماس تلفنی مطمئن شوید
 2. قیمت های اعلام شده با لولای آرام بند و دستگیره محاسبه شده اند
 3. قیمت های اعلام شده با صفحه 3 سانتی شرکتی با تاج، لب چراغ و پاخور محاسبه شده اند
 4. قیمت های اعلام شده با نوار PVC سایز 2 میل درج شده اند
 5. قیمت کابینت ممبران بدون ستون و گل می باشد
 6. ما کیفیت را فدای هیچ چیز نمیکنیم و می توانید بهترین ارائه ممکن را از ما انتظار داشته باشید
Call Now Buttonتلفن: ۶۶۱۲۹۵۰۱