کابینت های هایگلاس

اگر در حال ساخت خانه یا تغییر در دکوراسیون منزل خود هستید، حتما به کابینت ها و انتخاب بهترین نوع آن ها فکر کرده اید. حقیقتا کابینت ها می توانند نقش بسیار زیادی در طراحی دکوراسیون داخلی منزل شما داشته باشند و تاثیر بالایی در زیبایی بیشتر خانه بگذارند. شما برای انتخاب بهترین نوع کابینت باید فاکتورهای زیادی را مد نظر قرار دهید. این که اندازه آشپزخانه شما چقدر است، چه میزان بودجه ای را برای خرید و نصب کابینت ها در نظر گرفته اید، رنگ و طرح مورد علاقه و متناسب با دکوراسیون منزل شما چیست و … هر کدام می تواند برای این کار مورد توجه قرار قرار بگیرد. به هر حال بهتر است در مورد انواع کابینت ها اطلاعاتی در دست داشته باشید تا بتوانید مناسب ترین محصول را انتخاب کنید.

هزینه کابینت های هایگلاس

هزینه تهیه این نوع از کابینت ها به طرح و مدل آن ها، جنس ورقه ها و این که ساخته چه کشوری هستند و همچنین جنس دستگیره و … وابسته است. نکته دیگری که باید قبل از خرید کابینت مورد توجه قرار دهید، طراحی سه بعدی آشپزخانه برای ایجاد یک دید کلی از نتیجه کار است. البته این کار هزینه جداگانه ای در بر خواهد داشت ولی ما آن را بدون دریافت هیچ هزینه ای انجام می دهیم.

کابینت هایگلاس چیست

هایگلاس در واقع نام روکشی است که بر روی کابینت های MDF کشیده می شود. این روکش که به آن پلکسی گلاس هم گفته می شود، باعث می شود تا کابینت ها شکل زیباتر و شفاف تری را به خود بگیرند. دلیل این امر لایه شیشه ای مانند و براقی است که به عنوان روکش بر روی کابینت ها کشیده می شود. مهمترین ویژگی یک کابینت هایگلاس خوب، ام دی افی که برای آن ها استفاده می شود که ممکن است محصول کشورهای مختلف باشند. در این میان تولیدات کشورهای آلمان، اتریش و اسپانیا طرفداران بیشتری دارد.

نکته دیگری که در زمان تهیه کابینت باید در نظر داشته باشید، میزان موج ورق های هایگلاس است. این موج در ورق های هایگلاس غیرقابل اجتناب می باشد اما بهتر است ورقی را انتخاب کنید که میزان موج کمتری دارد. برای تشخیص این موضوع می توانید در هنگام خرید، ورق را رو به روی نور خورشید بگیرید تا از میزان موج آگاه شده و انتخاب مطلوب تری داشته باشید.

اما اگر این موضوع برای تان خیلی اهمیت دارد، می توانید از روکش های پلی گلاس استفاده کنید که البته هزینه بیشتری از هایگلاس به خود اختصاص می دهند. روکش های پلی گلاس براق تر هستند و مقاومت بیشتری در برابر خش و ضربه دارند. پس به طور کل می توان گفت که انتخاب ام دی اف کابینت و روکش آن تا حد زیادی به توان مالی شما وابسته است.

  • مزیت های کابینت هایگلاس
  • معایب کابینت هایگلاس

مزایای کابینت های هایگلاس

صاف بودن سطح این نوع از کابینت ها، تمیز کردن آن ها را ساده تر کرده و می توان گفت که تنها با یک دستمال مرطوب و سپس خشک کردن آن می توان به سرعت آن ها را تمیز کرد. کابینت های هایگلاس جلوه زیبایی را به محیط آشپزخانه می دهند. مرتب بودن کابینت ها و به خصوص آن هایی که دستگیره ندارند و فشاری یا مگنتی هستند، فضای خانه شما را شیک تر و جذاب تر نشان می دهد.

یکی از بهترین مزایای کابینت های هایگلاس، درخشش و براق بودن آن است که باعث انعکاس نور و کمک به افزایش روشنایی خانه می شود. با توجه به این مزیت، انتخاب این کابینت ها برای استفاده در خانه های کوچکی که پنجره های کم یا کوچکی دارند و به اصطلاح نورگیر نیستند، مناسب می باشد. خراش و اثر انگشت در کابینت های هایگلاس به شرط طرح دار بودن آن ها کمتر دیده می شود؛ پس این موضوع را تنها در صورتی که کابینت ساده نباشد می تواند به عنوان یک مزیت دانست.

مزیت دیگر این نوع از کابینت ها سبکی و کم تر بودن وزن شان است که منجر به راحتی بیشتر در حمل و نقل آن ها خواهد شد. تنوع رنگ و مقرون به صرفه بودن هم از مزایای اصلی این نوع کابینت ها به شمار می آید

معایب کابینت های هایگلاس

اگر خط و خراشی بر روی سطح کابینت های ساده هایگلاس بیفتد، نمای شان را زشت خواهد کرد و به سادگی هم برطرف نمی شود. به خصوص اگر کابینت به رنگ های تیره باشد. البته بازتاب نور در رنگ هاب روشن هم می تواند این خراش ها را به طور بارزتری نمایان کند. باید دقت داشته باشید که راه حل خاصی برای رفع چنین خراش هایی وجود ندارد، مگر آن که ورقه هایگلاس تعویض شود و یا از ابتدا ام دی اف های با روکش های ضخیم تر را انتخاب کرده باشید که آسیب پذیری کمتری داشته باشند.

در صورتی که کابینت های هایگلاس در معرض نور مستفیم خورشید قرار بگیرند، بعد از مدتی دچار تغییر رنگ می شوند و ممکن است شفافیت اولیه خود را از دست بدهند. هر چقدر که جنس هایگلاس مرغوب تر باشد، تغییر رنگ آن در مقابل نور خورشید کمتر خواهد بود. براق بودن کابینت ها هم ممکن است باعث ماندن لکه و اثر انگشت روی آن ها شود که برای رفع این مشکل هم بهتر است از دستگیره های بلندتر استفاده شود.

یکی از اصلی ترین معایب این کابینت ها مقاومت پایین و آسیب پذیری شان در برابر رطوبت است. دلیل این امر ام دی اف بودن مغزی کابینت است که باعث می شود تا هایگلاس هم برخی از معایب کابینت های ام دی اف ساده را با خود به همراه داشته باشند. از آن جایی که ورق های هایگلاس به طور یک طرفه هستند، استفاده از آن ها برای مکان هایی که نیاز به شیک و مرتب بودن دو طرف کار است، نیاز به مصرف ورق بیشتری خواهد داشت که در نتیجه آن، هزینه کار بالاتر خواهد رفت.

Call Now Buttonتلفن: ۶۶۱۲۹۵۰۱